\
Content Image
Miejskie sklepy przy drodze

Samochody i silniki spalinowe

Jak sama nazwa wskazuje samochody z silnikami spalinowymi podczas poruszania się spalają paliwo. Obecnie jest to najczęściej benzyna lub olej napędowy. Oba rodzaje paliwa nie należą do tych które podczas spalania generują pozytywne spaliny. W spalinach pochodzących z samochodów spalinowych znajdują się szkodliwe pyły oraz gazy. Ogólnopolskie centrum medyczne w swoich akcjach informacyjnych kładzie nacisk na informowanie obywateli że spaliny z ulicy rozchodzą się po okolicy i osiadają na wszystkim dookoła. Dlatego należy zastanawiać się gdzie robimy zakupy aby nie fundować sobie i swoim bliskim trucizny.

 

Warzywniak przy ruchliwej ulicy

Rozumiem że biznes stacjonarny taki jak kiosk lub warzywniak należy otwierać przy miejscach gdzie przechodzi dużo ludzi. Jednak należy nie mieć wcale fantazji gdy planuje się otworzyć warzywniak tuż przy największym skrzyżowaniu w mieście. W dodatku forma sklepiku to profil otwarty gdzie klient sam może wybrać sobie towar z otwartych niczym nie osłoniętych koszyków i podać sprzedawcy.

 

Samochody które poruszają się ulicą która bezpośrednio sąsiaduje z takim sklepikiem, powodują generowanie spalin i w efekcie ich migracji i osiadania, trafiają na wszelkie warzywa i owoce które znajdują się w takim sklepiku. Klient kupując takie warzywa myśli że pochodzą one z dobrego tereny gdyż ładnie wyglądają. Ich wygląd zdradza jedynie cechy nabyte podczas dojrzewania. A podczas leżenia w koszu przy ruchliwej drodze w czasie kilku godzin są wystawione na osiadanie pyłów i gazów pochodzących ze spalin samochodowych. Kupując taką żywność narażamy siebie i swoich bliskich na choroby w przyszłości. Spożywanie tak skażonego pożywienia od razu nie zabije. Ale może doprowadzić w przeciągu kilku lat na wywołanie choroby nowotworowej u członków naszej rodziny.

 

Lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z sklepów zamkniętych, wyposażonych w klimatyzację. Urządzenia te filtrują powietrze które jest tłoczone do układu nawiewu i przez to zapewniają brak opadów pyłów i gazów pochodzących ze spalin. Dodatkowo możliwość utrzymywanie stałej temperatury o określonych parametrach wydłuża przydatność do spożycia wszystkich produktów.

Menu