\
Content Image
Trening czyni mistrza

Wysiłek fizyczny

Ogólnopolskie centrum medyczne informuje że człowiek podczas wzmożonego wysiłku znacznie więcej pobiera tlenu z powietrza dla podtrzymania swojego działania. W tradycyjnym momencie naszego dnia działamy naturalnie wolno w ramach swojego ciała. Niektóre osoby poruszają się szybciej a inne mniej ale wszyscy mamy zrównoważony oddech oraz funkcje życiowe. Podczas wysiłku nasz organizm jest poddawany wzmożonej pracy co generuje potrzeby na spożywanie zapasów lub obecnie przetwarzanego pokarmu. Jednocześnie do funkcjonowania całego organizmu potrzebny jest tlen pobierany bezpośrednio z powietrza którym oddychamy. I tak samo jak w przypadku mikroelementów oraz substancji odżywczych również zwiększamy zapotrzebowanie na tlen co powoduje że płucami filtrujemy większe ilości zanieczyszczeń.

 

Trenowanie przy ruchliwej ulicy

Jak w poprzednim akapicie wskazaliśmy, człowiek podczas wysiłku pobiera większe ilości wszelkich substancji wraz z tlenem na potrzeby utrzymania naszego organizmu. To też gdy biegamy, lub uprawiamy jakiś inny sport a nawet spacer korzystając przy tym z chodników przy głównych ulicach, tak naprawdę szkodzimy sobie i swojemu organizmowi. Po przez wdychanie spalin z samochodów obciążamy dodatkowo swoje płuca a stała ekspozycja na takie warunki może uruchomić tworzenie się nowotworu. Dlatego jeśli chcesz zdrowo trenować to korzystaj z parków gdzie ilość tlenu wypiera spaliny w naturalny sposób i jest tych zanieczyszczeń znacznie mniej. Dobrym rozwiązaniem jest też korzystanie z fitness klubów oraz hal sportowych. W takich pomieszczeniach korzysta się głównie z urządzeń klimatyzacyjnych które filtrują powietrze którym oddychamy. Podczas wysiłku jest wskazane aby oddychać czystym powietrzem na tyle ile jest to możliwe unikając bezpośredniego wdychania spalin pochodzących z silników samochodowych.

 

Aktywny wypoczynek tak naprawdę zdrowy jest tylko w dziewiczych miejscach o które jest coraz trudniej. Jednak jeśli poszukujesz terenów gdzie możesz uprawiać aktywny wypoczynek lub sport to zawsze kieruj się w stronę terenów wiejskich gdzie spotkasz znacznie mniej spalin niż w miejskiej aglomeracji.

Menu