\
Content Image
Zbyt obciążone auto

Spalanie paliwa

Każdy obecnie produkowany i użytkowany samochód spala paliwa którymi są napędzane silniki. W produkcji i użyciu są już samochody hybrydowe które posiadają dodatkowy silnik elektryczny oraz możliwość odzyskiwania energii podczas manewru hamowania pojazdu. Mimo to silnik elektryczny na ten moment działa jedynie jako wspomaganie lub wyręczanie silnika spalinowego podczas jazdy przy niskich prędkościach czyli zazwyczaj w mieście. Dodatkowo wydajność akumulatorów oraz ich waga pozostawiają jeszcze sporo do życzenia.

 

Waga pojazdu

Dlaczego waga samochodu oraz akumulatorów jest tak ważna ? Zwracamy na to uwagę gdyż im cięższe auto tym większa energia jest potrzebna do jego poruszania. To oznacza w przypadku samochodów hybrydowych że ciężkie akumulatory skracają zasięg pojazdu. Większa waga wymaga spalenia większej ilości paliwa aby poruszyć bryłę z miejsca. Dlatego zbędnie obciążone samochody należy odchudzić. Zdarza się że właściciele samochodów wożą w nich wszelkie rupiecie które zazwyczaj zagracają tylko bagażnik a ich przydatność w trasie jest zazwyczaj zerowa. A wszystkie dodatkowe kilogramy na pokładzie zwiększają całościową wagę pojazdu i zmuszają silnik do pobierania większej ilości paliwa w celu standardowego poruszania się po drogach zgodnie z przyzwyczajeniem właściciela.

 

Co można wyjąć z auta ?

Często zdarza się że wozimy w bagażniku skrzynki z narzędziami, zapas płynów do spryskiwaczy, torby z rzeczami które powinny trafić do kontenera czerwonego krzyża. Takich przykładów można mnożyć. A biorąc pod uwagę że kierowcą samochodu może być kobieta to tym bardziej należy sprawdzić co ta Pani wozi w swojej dużej torebce. Starajmy się aby w samochodzie znajdowały się tylko niezbędne przedmioty, to poprawi dynamikę poruszania się samochodu oraz zmniejszy spalanie paliwa. Pozornie niewielkie przedmioty w sumie kilku rzeczy potrafią dać konkretne kilogramy. A gdy dodamy do tego jeszcze kilku pasażerów oraz ich torby podróżne to otrzymujemy spory balast który skutecznie pożera nam pieniądze z portfela.

Menu