\
Content Image
Czas na zmianę opon z zimowych na letnie

Dwa typy opon do samochodów osobowych

W każdym samochodzie osobowym, rok do roku należy zmieniać opony. Taka czynność jest wymuszona zmiennością pogody jaką możemy obserwować w Polsce. Również w innych krajach Europy wymienia się ogumienie przy samochodach w celu dostosowania składu mieszanki gumy do panujących warunków.

 

Jak co roku przychodzi wiosna

Tym razem wymieniamy zimowe opony na letnie. Taka wymiana ma spowodować lepszą przyczepność do drogi dzięki dostosowaniu składu ogumienia do panujących warunków atmosferycznych. Zimowe opony w temperaturze powyżej 15 stopni Celsjusza zmieniają swoje właściwości na gorsze. Ten efekt który osiągaliśmy w ziemie czyli lepsza przyczepność schodzi na drugi tor i ustępuje miejsca większym zużyciem ogumienia. Kontynuowanie jazdy przez większą część wiosny i lata na zimowych oponach doprowadzi je szybko do stanu konieczności wymiany. Stracą swoje właściwości i nie przydadzą się w następnym sezonie zimowym.

 

Kiedy wymieniać zimowe opony na letnie ?

Wielu kierowców już z pierwszymi dniami kwietnia zagościli u swoich mechaników lub samemu dokonali wymiany. Część kierowców nadal czeka gdyż doskonale pamiętają czasy gdy trzeciego maja we Wrocławiu spadł śnieg. Jednak piąty maja to ostateczny termin do którego można zwlekać. Dalsze ociąganie się z wymianą ogumienia spowoduje że szybciej będziemy musieli kupić nowy komplet opon do swojego samochodu na sezon zimowy. Jak wiadomo akurat zimowe opony są droższe od letnich. Dlatego warto wymienić je między kwietniem a majem.

 

Wynajem lawety w celu dowozu auta do mechanika

Jeśli potrzebujesz przewieźć swoje auto do mechanika na terenie Wrocławia, to doskonale trafiłeś. Nasza firma świadczy usługi przewozu samochodów jako pomoc drogowa na terenie miasta Wrocław. Świadczymy usługi z pełnym profesjonalizmem. Posiadamy samochody do przewozu aut różnej wielkości. Nasz personel jest przeszkolony w kwestii obsługi holowników co wpływa na czas wykonania i jakość usługi którą świadczą. Klient podczas holowania może jechać w szoferce naszej pomocy drogowej. Wygodnie urządzone wnętrze naszych pojazdów umila czas podróży.

Menu