\
Content Image
System tankowania samochodu

Czy tankować auto do pełna ?

Tylko jeśli przemierzasz duże odległości autostradami to powinieneś tankować swój pojazd do pełna. Jeśli jesteś mieszkańcem aglomeracji miejskiej to z pewnością znasz w swojej okolicy kilka stacji benzynowych na których możesz uzupełnić paliwo. Dlatego nie występuje potrzeba zgromadzenia w baku większego zapasu. Mając na uwadze że mamy możliwość łatwego zatankowania samochodu, możemy przejść dalej.

Wskaźnik poziomu paliwa

 

Teraz zajmiemy się zbędnymi bagażami w aucie które powodują większe zużycie paliwa. Jeśli jesteś chomikiem który zawsze musi mieć wszystko co nie potrzebne pod ręką to bardzo źle. Auto które na swoim pokładzie ma zbędne bagaże tak naprawdę zużywa więcej paliwa niż potrzebuje. Więcej kilogramów na jednostkę napędową to więcej energii jaką musi silnik wytworzyć by poruszyć tą samą bryłę jednak o zwiększonym ciężarze. Więcej wygenerowanej energii oznacza nic innego jak spalanie znacznie większej ilości paliwa niż w przypadku gdy auto jest lżejsze. Tak więc jeśli wyrzucisz wszelkie zbędne elementy uposażenia z wnętrza auta które nie są stałymi elementami samochodu tym mniej będziesz zostawiać pieniędzy na stacji paliw. To jeszcze nie wszystko. Wielu kierowców w przypadku napotkania niskiej ceny paliwa przy dystrybutorze na stacji decyduje się na tankowanie do pełna. Z obawy przed ponownym wzrostem ceny chcemy te kilka groszy zaoszczędzić i już teraz tankujemy tyle ile wlejemy do naszego baku. Tylko w ten sposób zwiększamy masę pojazdu czyli zmuszamy nasz silnik aby pobrał więcej paliwa aby przejechać tą samą drogę co z mniejszą zawartością w baku. Niepotrzebne rzeczy z wnętrza to zazwyczaj do 5 kilogramów zbędnego obciążenia. Tylko że samochody mają baki o pojemności od 40 do nawet 60 litrów. To oznacza że zużywamy sporo paliwa za nasze pieniądze do wożenia paliwa. Jeśli mieszkasz w mieście pomyśl jak często przejeżdżasz blisko stacji. Za każdym razem możesz dolać 10 litrów i tak jeździć z lekkim samochodem zamiast zużywać energię do wożenia paliwa.

 

W ten oto prosty sposób możesz znacznie mniej zostawiać pieniędzy na stacjach paliw gdyż zaoszczędzisz na paliwie które jest spalanie niepotrzebnie. Dodatkowo jeśli mniej spalisz paliwa to mniej trujących spalin dostanie się do atmosfery a to już bardzo dobra informacja. W przypadku gdyby tak postępowało kilka milionów kierowców przez cały rok, znacznie obniżylibyśmy emisję spalin do atmosfery.

Menu