\
Content Image
Listopadowy weekend

Policja na drogach, Listopadowy weekend

Policja generuje akcję za akcją. W ostatnim czasie można cały czas czytać o większej liczbie funkcjonariuszy na drogach. Dopiero co zamykaliśmy akcję Znicz, a już mamy kolejną prowadzoną również w długi weekend. Prawdopodobnie przyjdzie kierowcom przyzwyczaić się do wzmożonych kontroli drogowych w całej Polsce podczas długich weekendów gdy Polacy podróżują. Listopadowy weekend ma inne priorytety niż akcja Znicz. Tamto zadanie miało na celu zabezpieczenie dróg dojazdowych do cmentarzy oraz podniesienie bezpieczeństwa odwiedzających nekropolie. Podczas akcji Listopadowy weekend, mamy do czynienia z łapaniem piratów drogowych którzy jeżdżą agresywnie oraz często przekraczają prędkość.

 

Akcja Listopadowy weekend będzie prowadzona od 6 rano w piątek czyli 8 listopada do poniedziałku do godziny 22. Jednak w tym czasie zostanie przeprowadzona druga akcja która wpisuje się w łapanie piratów drogowych. Policjanci zastosują kaskadowe pomiary prędkości w miejscach gdzie kierowcy najczęściej łamią przepisy. Od godziny 6 rano do 22 w piątek, 8 listopada policjanci będą ustawiać punkty pomiaru prędkości co kilka kilometrów w celu wyłapania tych osób które zaraz po minięciu pomiaru prędkości niebezpiecznie przyśpieszają. Kolejny patrol może być w odległości od 1 do 10 kilometrów.

 

Przypominamy że od 7 listopada weszło w życie nowe rozporządzenie które zmienia kilka zasad podczas kontroli. Policja teraz może prowadzić kontrole w miejscach do tego nie przeznaczonych, wystarczy że nie zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego. To oznacza że możemy spotkać patrol dosłownie wszędzie, na parkingach, podjazdach czy też za krzakami. Dlatego kaskadowy pomiar prędkości może wywołać lawinę mandatów do opłacenia. Kierowcy, lepiej w ten weekend jeździć ostrożnie i obserwować nowe zachowanie policjantów. Pieniądze zawsze można jakoś przeboleć ale punkty karne to prosta droga do utraty prawa jazdy lub ponownego egzaminu. A chyba nikt nie chciałby stracić swoich uprawnień które nabył podczas egzaminu.

Menu