\
Content Image
Turysta dostał mandat za otwartą szybę w samochodzie

Mandat za otwartą szybę w zaparkowanym samochodzie

Wyjeżdżając na wakacje warto zrewidować soją wiedzę na temat wykroczeń, które można popełnić w miejscu które wybraliśmy na wypoczynek. Okazuje się że na Sardynii w mieście Alghero jeden z turystów z Turynu zaparkował swoje auto i pozostawił w nim uchylone okno . Turysta ma już 77 lat a jeździ z uchylonym oknem ponieważ zawsze towarzyszy mu jego czworonożny przyjaciel czyli pies. Widocznie tym razem starszy pan zabierając swojego psa z auta postanowił pozostawić uchyloną szybę.

 

To nie spodobało się straży miejskiej która wystawiła mandat w wysokości 41 Euro. Właściciel auta uznał to za absurd czytając uzasadnienie wystawionego mandatu na odwrocie. Niestety po kontakcie z adwokatem, musiał przyznać rację, takie przepisy tam obowiązują i mają związek z zapobieganiem drobnych i poważnych przestępstw. Uchylona szyba w aucie pozostawionym na parkingu lub przy drodze może być uznana za „nakłanianiem do popełnienia przestępstwa”.

 

Władze niniejszej miejscowości w postaci komendanta straży miejskiej tłumaczą że uchylona szyba zachęca do sięgnięcia przez pozostawiony otwór po drobne rzeczy pozostawione wewnątrz lub nawet do kradzieży całego samochodu. Takie wykroczenie jest karane mandatem w wysokości około 41 Euro. Turysta komentując tą sprawę uznał to za absurd co jest cytatem oraz wyraził zdanie iż funkcjonariusz wykazał się nadmiarem gorliwości.

 

Niestety jak widać w różnych częściach jednego kraju mogą panować różne przepisy miejskie co może doprowadzić do dodatkowych wydatków na wakacjach. A chyba nikt nie lubi wydawać pieniędzy na mandaty szczególnie za tak drobne przewinienia. W przeliczeniu na Polskie złotówki, 41 Euro to około 153 zł z kursu z dnia 30 czerwca 2019 roku. Nie jest to jakaś wygórowana kwota ale prawdę mówiąc można te pieniądze lepiej wydać niż na zapłacenie mandatu.

 

Okres wakacyjny już w pełni, dlatego wszystkim podróżującym życzymy sprawnych samochodów, nabitej klimatyzacji i szerokiej drogi. W razie potrzeby, pamiętaj o naszej firmie, postaramy się pomóc, nawet przy ściąganiu auta z zagranicy.

Menu