\
Content Image
Pierwsze statystyki z akcji Znicz 2019

Podsumowanie pierwszych dni

Policja podsumowała dwa pierwsze dni akcji Znicz prowadzonej w dniach 31 października a 3 listopada. Do akcji bezpieczeństwa na drogach skierowano znacznie więcej policjantów niż to było w poprzednich latach. W ubiegłym 2018 roku było to 5 tysięcy osób. W 2019 roku do akcji znicz dodatkowo przekierowano 1 485 policjantów. W akcji oprócz obsady służb drogówki zostały oddelegowane zespoły patrolowo-interwencyjne. Wsparcie na ulicach zapewnia policyjna grupa SPEED czuwająca nad bezpieczeństwem autostrad oraz dróg szybkiego ruchu oraz grupa z oddziałów kryminalnych do zabezpieczenia cmentarzy oraz dróg dojazdowych.

 

Po podsumowaniu dwóch z trzech dni podczas prowadzonej akcji Znicz widać że w tym roku jest znacznie bezpieczniej niż w poprzednich latach. Obecnie zmarło aż 9 osób ale to jest znacznie mniej niż w poprzednim roku gdy w wyniku wypadków odeszło 57 uczestników ruchu drogowego. Ogólnie doszło do 141 kolizji w których rannych zostało 185 osób. Rekordowo mało zatrzymano pijanych kierowców. W poprzednim roku padł rekord w postaci 1299 zatrzymań podczas kontroli trzeźwości. W tym roku udało się wyeliminować 485 nietrzeźwych kierowców. To głównie oni odpowiadają za wypadki na drogach, dlatego tak ważne jest aby wyłapać jak najwięcej nietrzeźwych kierowców.

 

Czy już zmieniłeś opony w swoim samochodzie ?

W tym roku znacznie szybciej spadają temperatury niż w poprzednich latach. Można powiedzieć że dwie ostatnie zimy nas rozpieszczały wysokimi temperaturami. Dlatego warto w tym roku nie czekać do ostatniego momentu i już teraz zapisać się do warsztatu samochodowego aby zmienić opony na zimowe. Koła w naszych autach są tą częścią całego pojazdu które najbardziej odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Jeśli zbagatelizujemy zagrożenie wynikające z twardej gumy w oponach letnich w warunkach poniżej 15 stopni Celsjusza, to w konsekwencji możemy być uczestnikiem albo nawet sprawcą wypadku po poślizgu. Warto nie czekać do ostatniego momentu,może nigdy nie nadejść.

Menu