\
Content Image
Majówka 2016 rok, tragiczne podsumowanie

Weekend majowy

Jak co roku pierwszy oraz trzeci maja daje nam połączenie z sobotą co przy sprawnym zarezerwowaniu sobie urlopu może dać nawet dziewięć dni wolnego od pracy. Podczas tak długiego weekendu kierowcy zapominają o bezpieczeństwie. Relatywnie lepsze warunki sprawiają ze osoby siedzące za kółkiem kierownicy często lekceważą ograniczenia prędkości co doprowadza do groźnych wypadków.

 

Bezpieczne oświetlenie samochodu to podstawa wygodnej jazdy. Zamontuj światła LED do jazdy dziennej.

 

Podsumowanie czterech dni majowego weekendu

Statystyki wypadków oraz ofiar śmiertelnych mówią same za siebie. Również w tym roku wielu kierowców nie popisało się wyobraźnią i liczyła na swoje umiejętności oraz rutynę. Podczas tych czterech dni wolnych na drogach doszło do ponad 250 wypadków. W wymienionych wypadkach rannych zostało aż 300 osób a śmierć poniosło aż 19 ludzi.

 

Podstawowymi przyczynami wszystkich wymienionych wyżej zdarzeń jest nieprawidłowe włączanie się do ruchu, nieustępowanie pierwszeństwa, przekraczanie prędkości w miejscach z ograniczeniami oraz jak zwykle alkohol i brawura.

 

W czasie tylko czterech dni długiego weekendu, policja zatrzymała aż 900 osób które były pod wpływem alkoholu. W większości przypadków były to niskie stężenia, to są tak zwani „Wczorajsi kierowcy” czyli osoby które spożywały napoje wyskokowe dzień wcześniej i uważają że następnego dnia mogą już siadać za kierownicę. Niestety, alkohol tak szybko nie wyparuje z organizmu. W celu sprawdzenia czy możemy kierować należy wykonać test alkomatem.

 

Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas wymiany opony podczas awarii na drodze.

 

Jak zbadać trzeźwość za darmo ?

Aby zbadać swoją trzeźwość za darmo należy podejść do pierwszego radiowozu jaki spotkamy, tam panowie policjanci posiadają odpowiednie urządzenie na stanie które dokładnie zweryfikuje czy możemy siadać za kierownicę. Zamiast poszukiwać radiowozu zawsze możemy udać się również na najbliższy komisariat policji, tam również dokonamy darmowego badania na stan trzeźwości. Jedyne co należy zapamiętać to aby na poszukiwanie radiowozu lub w drodze na komisariat korzystać z własnych nóg. Zdarzają się osoby do tego stopnia bezmyślne że podjeżdżają pod komendę samochodem a następnie proszą o weryfikację trzeźwości.

Menu