Katalogowanie stron internetowych

Content Image

Szybka pomocenglisz   polski

Wypadek? Kolizja? Awaria? Otrzymasz szybka pomoc w każdej sytuacji!

Tania pomoc drogowa

Laweta Wrocław | Katalog stron internetowych

Katalog stron internetowych

Na samym początku internetu (tuż po wielkim wybuchu związanym z połączeniem dwóch komputerów przy pomocy serwera zewnętrznego), nie istniała praktycznie żadna forma nawigacji po internecie. W pierwszych krokach osoby posiadające dużą liczbę znajomych budowały katalogi stron WWW, które udało im się odnaleźć w raczkującym internecie. Każdy właściciel katalogu, sam określał które witryny chce dodać do swoich podstron z adresami i opisami strony do której kieruje zamieszczone hiperłącze. W ten oto sposób powstawały pierwsze wyspy informacyjne na temat zasobów znajdujących się w sieci internet. W tamtym czasie pojęcie znane pod hasłem „pozycjonowanie w wyszukiwarkach”, jeszcze nie było znane, z prostego powodu, nie istniała żadna wyszukiwarka internetowa.

Następnie powstało Google
Wyszukiwarka Google na samym początku też nie miała łatwo. W pierwszej kolejności sama wyszukiwarka Google wykorzystywała zasoby znajdujące się w katalogach stron internetowych. Tak naprawdę skorzystanie z zasobów zebranych przez internautów były jedyną możliwością szybkiego zdobycia dużej bazy danych adresów internetowych. Przez bardzo długi czas, katalogi stron internetowych były wykorzystywane przez roboty wyszukiwarek do określania wagi strony zliczając ilość linków prowadzących do poszczególnych stron. Sposób na pozycjonowanie został szybko odkryty przez tak zwanych specjalistów od pozycjonowania i doprowadzony do patologicznego kopiowania zawartości jednego katalogu z bazą linków i tych samych opisów na kolejne adresy internetowe mnożąc w nieskończoność ilość linków prowadzących do danej domeny. Proceder ten został w końcu ukrócony przez Google, gdyż dalszy niekontrolowany wzrost liczby katalogów i linków w nich zawartych mógł doprowadzić do pokazywania w wynikach wyszukiwania nieprawdziwych danych co mogło doprowadzić do utraty popularności przez wyszukiwarkę Google. Władze wyszukiwarki podjęły rękawicę rzuconą prze grupę cwanych osób zajmujących się SEO czyli pozycjonowaniem, w efekcie wprowadzono rozpoznawanie skryptów i form stron wraz z nowym czynnikiem liczącym ilość podstron w stosunku do ilości linków wychodzących, co spowodowało znaczące obniżenie oceny końcowej takich domen. Cały zabieg spowodował że z dnia na dzień przestało się komukolwiek opłacać tworzenie nowych domen tylko w celu zainstalowania tam już istniejącej bazy danych z linkami do promowanych domen internetowych.

Od tego momentu liczą się tylko dobrze zbudowane i zadbane katalogi stron internetowych. Witryny takie cechują się dużą ilością linków przychodzących, dodatkowej treści w podkategoriach oraz na stronie głównej. Dodatkowy dział w postaci porad lub bloga, który zwiększa liczbę podstron bez linków wychodzących.

Aby dzisiaj zbudować liczący się katalog stron internetowych, należy posiadać szeroką wiedzę o pozycjonowaniu, wartościach poszczególnych elementów witryny WWW oraz sporo zapału aby przebić się przez istniejącą konkurencję. Dobre katalogi stron są nadal mile widziane przez wyszukiwarki. Linki z zadbanych konstrukcji mają naprawdę wartość. Ale ważne jest aby cały katalog był wyposażony w oryginalne treści i stale uzupełniany.