\
Content Image
Lista artykułów

 Niedawno otrzymaliśmy certyfikat Wiarygodna Firma, co stanowi ogromne wyróżnienie i potwierdzenie wysokiej jakości naszych usług. Ten certyfikat jest dowodem uznania naszej solidności, wiarygodności oraz zaangażowania w zadowolenie klienta, co daje naszym klientom pewność co do profesjonalizmu i rzetelności naszej współpracy. Odczuwamy dumną satysfakcję z tego osiągnięcia i zobowiązujemy się do dalszego doskonalenia naszych standardów, by nadal zapewniać usługi na najwyższym poziomie. To dla nas inspiracja do nieustannego rozwoju i poprawy jakości naszej działalności. 

Obraz który zobaczyliśmy po zimie jest przerażający. Stan nawierzchni drogowej jest w opłakanym stanie. Dosłownie wszędzie można spodziewać się niebezpiecznych dziur w asfalcie. Jest to efekt kapryśnej zimy.

Nadchodzą wielkie zmiany dla kierujących pojazdami zmechanizowanymi. Odpowiednie ministerstwo poinformowało o wprowadzeniu do aplikacji mObywatel nowej funkcjonalności, czyli wirtualnego prawa jazdy.

Jak co roku w okresie lata nadchodzą gorące dni w których nasze samochody pozostawione na słońcu nagrzewają się wewnątrz. Warto przed każdym użytkowaniem pojazdu przewietrzyć auto a nawet chwilę po ruszeniu nadal wietrzyć wnętrze. Klimatyzacja szybko sobie z ciepłem nie poradzi jeśli nie obniżymy temperatury wnętrza wietrząc pojazd.

Wypadki niestety chodzą po ludziach a w przypadku ruchu lądowego realizowanego za pomocą samochodów dochodzi do nich znacznie częściej niż w innych przypadkach. Są to niebezpieczne zdarzenia, które wymagają profesjonalnej rehabilitacji aby uczestnik wypadku mógł odzyskać sprawność.

Władze miasta postanowiły zmniejszyć prędkość na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. To zła wiadomość dla wszystkich osób, które często korzystają z tej drogi w celu szybkiego przemieszczania się z jednego na drugi koniec miasta.

W czasie trwania pandemii Koronawirusa, który wywołuje chorobę nazwaną COViD-19, rządy wielu krajów postanowiły doprowadzić do zmniejszenia ilości ludzi na ulicach miast i drogach. Wprowadzając rozporządzenia ograniczono prawa obywateli poszczególnych krajów aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. To jednak nie pomogło obniżyć statystyk wypadków również tych śmiertelnych.

Szykują się nowe zmiany w przepisach dotyczących wystawiania mandatów. Chodzi głównie o te mandaty które wystawiane są przy użyciu zdjęć wykonanych stacjonarnymi fotoradarami.

Od 6 grudnia 2019 roku w kodeksie ruchu drogowego został uregulowany tak zwany korytarz życia. Co to jest i jak się zastosować co do nowych zasad ruchu drogowego możesz przeczytać w naszym artykule. A jest to niezmiernie ważne gdyż te zasady mogą komuś uratować życie.

Od 6 grudnia 2019 roku w życie wchodzą nowe zasady ruchu drogowego związane głównie z tak zwaną jazdą na suwak. Przeczytaj nasz artykuł aby dowiedzieć się kiedy i jak stosować te zasady tak aby prawidłowo zachować się na drodze. Okazuje się bowiem że nie zawsze można skorzystać z zasad które są teraz wprowadzane.

Nadal jeździsz na letnich oponach mimo że temperatury spadły poniżej 15 stopni Celsjusza ? W takim razie jeśli nie posiadasz czujników DPS, warto często sprawdzać ciśnienie w oponach.

W ostatnim czasie głośno o ważnych zmianach w przepisach ruchu drogowego. Również my postanowiliśmy tą sytuację opisać. Głównie z uwagi na chęć ochrony tych ludzi którzy nie zapoznają się z kolejnymi rozporządzeniami co kilka miesięcy wchodzącymi w życie.

Listopadowy weekend

09-11-2019

Kolejna akcja policji prowadzona podczas długiego weekendu. Prawdopodobnie możemy zacząć się przyzwyczajać do wzmożonych kontroli podczas długich weekendów. Takie akcje podnoszą skuteczność policjantów oraz wpływy do budżetu z mandatów.

Akcja Znicz która tradycyjnie trwała już od 31 października do 3 listopada została zakończona a policja podała statystyki z podsumowania całej operacji. Dobrą wiadomością jest że mniej osób poniosło śmierć na drogach oraz mniej złapano pijanych kierujących.

W dniu znanym pod nazwą Zaduszki nadal jest prowadzona akcja Znicz. Statystyki z tego dnia są dodawane do całości na koniec akcji Znicz. Jest to jeden z dni w którym ruch drogowy jest podwyższony.

Policja podała pierwsze statystyki dotyczące prowadzonej w dniach od 31 października do 3 listopada 2019 roku akcji Znicz. Okazuje się że jak na razie jest znacznie lepiej niż w poprzednim roku, jednak apele o rozwagę chyba przynoszą odzew w postaci mniej pijących przed jazdą.

To już kolejne wydanie tradycyjnej akcji policji która ma pomóc obywatelom sprawniej i bezpieczniej odbyć wizyty na grobach swoich bliskich oraz powrócić do domów. Akcja Znicz trwa od 31 października do 3 listopada włącznie.

Co roku przychodzi taki moment w życiu Polaków gdy przypominają sobie o zmarłych bliskich oraz o nadchodzących świętach. Jest to czas zmożonych wyjazdów i częstszego tankowania samochodów. Niestety to też sezon dla stacji paliw na zyski.

Każdy kierowca w czasie jesiennej pogody musi zwracać jeszcze większą uwagę na otoczenie samochodu podczas jazdy. W miesiące wiosenne lub letnie również trzeba uważać, jednak jesień wymaga od kierowców zwiększonej uwagi.

Na niektórych drogach wojewódzkich i powiatowych widać czasami zaokrąglone strzałki które zastępują co drugą linię przerywaną które oddzielają pasy ruchu drogowego. Piszemy o tym, ponieważ zauważyliśmy ostatnio że wielu młodych jak i doświadczonych kierowców zadaje pytania lub błędnie innym tłumaczy znaczenie tego znaku.

Jest to trudna kwestia do omówienia. Zarządcy dróg od bardzo dawna głowią się nad różnymi technikami oraz zachowaniami które mają poprawić bezpieczeństwo a drogach. Mimo to z roku na rok statystyki policyjne podsumowujące tragedie na drogach coraz bardziej przerażają.

Jeśli jesteś użytkownikiem samochodu to z pewnością chcesz korzystać ze swojego środka transportu po jak najniższych kosztach. Oszczędzanie na paliwie to najlepsza forma niwelowania zbędnych kosztów.

W dni w których panuje wysoka temperatura, w samochodzie pozostawionym na słońcu podgrzewa się powietrze oraz całe wnętrze także plastiki. Wskazane jest aby przewietrzyć samochód przed kolejną jazdą gdyż opary które się nagromadziły wewnątrz mogą być szkodliwe.

W mieście Alghero na Sardynii można dostać mandat za uchyloną szybę w samochodzie. Wydaje się to absurdem ale to jednak prawda. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Przepisy ruchu drogowego stale się zmieniają. Jednak kierowcy którzy posiadają prawo jazdy od wielu lat nie aktualizują swojej wiedzy o ciągle zmieniających się regułach ruchu drogowego. A władza lubi co jakiś czas dopracować pewne rozwiązania tak aby ułatwić nam życie.

Jeździsz autem i jesteś kibicem Polskiej reprezentacji ? To z pewnością zamontowałeś w swoim samochodzie Polskie flagi które pięknie łopoczą podczas jazdy. Czy zastanawiałeś się jakie są tego konsekwencje ?

Jazda samochodem z silnikiem spalinowym wiąże się z zużywaniem paliwa którym zasilamy silnik. Niemal każdy kierowca zwraca uwagę na spalanie paliwa podczas jazdy oceniając ile tym razem udało mu się przejechać kilometrów na jednym tankowaniu.

Polski rząd szuka oszczędności w budowaniu dróg szybkiego ruchu oraz autostrad i wskazuje na brak podstaw do ogradzania całej drogi ekranami akustycznymi. Jednak czy brak tych ekranów naprawdę spowoduje że zaoszczędzimy ? Raczej nie a wręcz przeciwnie będzie to każdego z kierowców więcej kosztować.

Wolisz uchylać szyby zamiast korzystać z nawiewu zamontowanego w samochodzie ? Przeczytaj co może Ci grozić podczas uchylania szyb podczas jazdy autem.

Jednak czy uprawianie sportu przy ruchliwej ulicy powoduje że będziemy zdrowi ? Często zastanawia mnie intencja ludzi którzy uprawiają sport poruszając się chodnikami przy głównych ulicach swoich miast gdzie ruch jest bardzo wysoki.

Czy posiadasz działkę tak zwany ogródek w obrębie swojego miasta ? Jeśli tak, to zapoznaj się z naszym artykułem. Mamy do przekazania kilka ciekawych uwag.

Zatrzymujesz się przy szosie i kupujesz od ludzi jagody, grzyby lub zaglądasz do otwartych warzywniaków przy głównych ulicach w mieście ? A czy zastanawiałeś się gdzie wędrują spaliny z samochodów z takiej ulicy ?

Kupując samochód, klient zazwyczaj patrzy z perspektywy własnego portfela i przewidywanych kosztów jakie będzie ponosił. Tylko czy faktycznie wybieramy mniejsze zło czy tylko zyskujemy iluzję, trując siebie i swoje rodziny ?

W lecie temperatury osiągają naprawdę duże wartości. Jazda przy wysokich temperaturach nie należy do najprzyjemniejszych. Ratujesz się w takich sytuacjach nawiewem z gorącego auta czy uchylasz szyby w aucie ?

Ciepłe dni które nadchodzą sprawiają ze kierowcy swoich samochodów chętniej sięgają po urządzenie zwanym klimatyzacją w celu ochłodzenia kabiny samochodu. Jednak jak używać klimatyzacji aby sobie nie zaszkodzić ?

Zbliżają się upały, to czas w którym kierowca decyduje czy używa nawiewu, nawiewu z klimatyzacją czy też porusza się swoim pojazdem przy otwartych szybach. Możliwości jak widać jest kilka, którą należy wybrać ?

Każdy dom z podjazdem potrzebuje utwardzenia powierzchni. W przeciwnym razie może powstać miejsce gdzie będą się zawsze tworzyć kałuże. Taki efekt otrzymamy parkując swoje auto zawsze w tym samym miejscu na gruncie. Jak temu przeciwdziałać ?

W samochodzie istnieje tak zwany dwumas czyli dwumasowe koło zamachowe które ma na celu poprawić komfort użytkowania samochodu oraz przedłużyć żywotność skrzyni biegów.

Żarówki w światłach mają swoją określoną żywotność. Im bardziej wykorzystujemy żarówki tym szybciej przestaną nam służyć. Przeczytaj jak szczędząc na żarówkach migaczy.

Jak co roku kierowcy w długi weekend majowy wyruszają do bliskich, rodzin, siedlisk oraz na kempingi i miejsca wypoczynkowe. Każdy ma swój sposób na aktywne spędzanie czasu. Jednak na urlop trzeba dojechać. I w tym roku kierowcy się nie popisali. Oto tragiczny bilans czterech dni wolnych od pracy.

Od kilku lat w Polsce obowiązuje zasada obowiązkowego używania świateł podczas jazdy samochodem. Przymus ten wykreował nowe wyposażenie samochodów osobowych oraz transportowych a mianowicie światła do jazdy dziennej.

Kreatywność kierowców nie zna granic. Jednak aby zatrzymać się na środku autostrady i rozpocząć procedurę związaną z wymianą opony na środku jednego z najszybszych pasów zasługuje na nagrodę Darwina.

Już od kilku lat toczy się dyskusja na temat dożywotnich uprawnień na prowadzenie pojazdów mechanicznych typu samochód osobowy. Chodzi głównie o osoby starsze które powinny przechodzić okresowe badania sprawności i prędkości reakcji.

Przypominamy zapominalskim kierowcom że to już odpowiedni czas na zamianę zimowych opon na letnie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat złego dobrania ogumienia do pogody.