\
Content Image
Lista artykułów

Przepisy ruchu drogowego stale się zmieniają. Jednak kierowcy którzy posiadają prawo jazdy od wielu lat nie aktualizują swojej wiedzy o ciągle zmieniających się regułach ruchu drogowego. A władza lubi co jakiś czas dopracować pewne rozwiązania tak aby ułatwić nam życie.

Jeździsz autem i jesteś kibicem Polskiej reprezentacji ? To z pewnością zamontowałeś w swoim samochodzie Polskie flagi które pięknie łopoczą podczas jazdy. Czy zastanawiałeś się jakie są tego konsekwencje ?

Jazda samochodem z silnikiem spalinowym wiąże się z zużywaniem paliwa którym zasilamy silnik. Niemal każdy kierowca zwraca uwagę na spalanie paliwa podczas jazdy oceniając ile tym razem udało mu się przejechać kilometrów na jednym tankowaniu.

Polski rząd szuka oszczędności w budowaniu dróg szybkiego ruchu oraz autostrad i wskazuje na brak podstaw do ogradzania całej drogi ekranami akustycznymi. Jednak czy brak tych ekranów naprawdę spowoduje że zaoszczędzimy ? Raczej nie a wręcz przeciwnie będzie to każdego z kierowców więcej kosztować.

Wolisz uchylać szyby zamiast korzystać z nawiewu zamontowanego w samochodzie ? Przeczytaj co może Ci grozić podczas uchylania szyb podczas jazdy autem.

Jednak czy uprawianie sportu przy ruchliwej ulicy powoduje że będziemy zdrowi ? Często zastanawia mnie intencja ludzi którzy uprawiają sport poruszając się chodnikami przy głównych ulicach swoich miast gdzie ruch jest bardzo wysoki.

Czy posiadasz działkę tak zwany ogródek w obrębie swojego miasta ? Jeśli tak, to zapoznaj się z naszym artykułem. Mamy do przekazania kilka ciekawych uwag.

Zatrzymujesz się przy szosie i kupujesz od ludzi jagody, grzyby lub zaglądasz do otwartych warzywniaków przy głównych ulicach w mieście ? A czy zastanawiałeś się gdzie wędrują spaliny z samochodów z takiej ulicy ?

Kupując samochód, klient zazwyczaj patrzy z perspektywy własnego portfela i przewidywanych kosztów jakie będzie ponosił. Tylko czy faktycznie wybieramy mniejsze zło czy tylko zyskujemy iluzję, trując siebie i swoje rodziny ?

W lecie temperatury osiągają naprawdę duże wartości. Jazda przy wysokich temperaturach nie należy do najprzyjemniejszych. Ratujesz się w takich sytuacjach nawiewem z gorącego auta czy uchylasz szyby w aucie ?

Ciepłe dni które nadchodzą sprawiają ze kierowcy swoich samochodów chętniej sięgają po urządzenie zwanym klimatyzacją w celu ochłodzenia kabiny samochodu. Jednak jak używać klimatyzacji aby sobie nie zaszkodzić ?

Zbliżają się upały, to czas w którym kierowca decyduje czy używa nawiewu, nawiewu z klimatyzacją czy też porusza się swoim pojazdem przy otwartych szybach. Możliwości jak widać jest kilka, którą należy wybrać ?

Każdy dom z podjazdem potrzebuje utwardzenia powierzchni. W przeciwnym razie może powstać miejsce gdzie będą się zawsze tworzyć kałuże. Taki efekt otrzymamy parkując swoje auto zawsze w tym samym miejscu na gruncie. Jak temu przeciwdziałać ?

W samochodzie istnieje tak zwany dwumas czyli dwumasowe koło zamachowe które ma na celu poprawić komfort użytkowania samochodu oraz przedłużyć żywotność skrzyni biegów.

Żarówki w światłach mają swoją określoną żywotność. Im bardziej wykorzystujemy żarówki tym szybciej przestaną nam służyć. Przeczytaj jak szczędząc na żarówkach migaczy.

Jak co roku kierowcy w długi weekend majowy wyruszają do bliskich, rodzin, siedlisk oraz na kempingi i miejsca wypoczynkowe. Każdy ma swój sposób na aktywne spędzanie czasu. Jednak na urlop trzeba dojechać. I w tym roku kierowcy się nie popisali. Oto tragiczny bilans czterech dni wolnych od pracy.

Od kilku lat w Polsce obowiązuje zasada obowiązkowego używania świateł podczas jazdy samochodem. Przymus ten wykreował nowe wyposażenie samochodów osobowych oraz transportowych a mianowicie światła do jazdy dziennej.

Kreatywność kierowców nie zna granic. Jednak aby zatrzymać się na środku autostrady i rozpocząć procedurę związaną z wymianą opony na środku jednego z najszybszych pasów zasługuje na nagrodę Darwina.

Już od kilku lat toczy się dyskusja na temat dożywotnich uprawnień na prowadzenie pojazdów mechanicznych typu samochód osobowy. Chodzi głównie o osoby starsze które powinny przechodzić okresowe badania sprawności i prędkości reakcji.

Przypominamy zapominalskim kierowcom że to już odpowiedni czas na zamianę zimowych opon na letnie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat złego dobrania ogumienia do pogody.

Menu